Αρχική » 2020 » Ιούνιος

ΕΥΧΑΡΙΣΤΗΡΙΟ

Το ΕΠΑΛ ΑΓΙΑΣ

ΕΥΧΑΡΙΣΤΕΙ

θερμά τους γονείς του μαθητή ΒΟΥΡΤΟΥΡΑ ΕΥΑΓΓΕΛΟΥ για την ευγενική χορηγία οθονών υπολογιστών στο σχολείο. Τους διαβεβαιώνουμε ότι η προσφορά τους θα αξιοποιηθεί στο έπακρο και παράλληλα τους ευχόμαστε από καρδιάς ΥΓΕΙΑ, ΚΑΛΗ ΤΥΧΗ ΚΑΙ ΚΑΛΗ ΣΤΑΔΙΟΔΡΟΜΙΑ στο μαθητή μας ΕΥΑΓΓΕΛΟ.
Ελπίζουμε το παράδειγμά τους και η αξιέπαινη αυτή προσφορά να βρει μιμητές.

Αγιά 20 ΙΟΥΝΙΟΥ 2020

Ν.Γ.Σταφύλης

ΤΕΦΑΑ 2020-ΠΡΑΚΤΙΚΕΣ ΔΟΚΙΜΑΣΙΕΣ

ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΠΡΑΚΤΙΚΩΝ ΔΟΚΙΜΑΣΙΩΝ 2020-ΔΙΕΥΚΡΙΝΙΣΗ

ΤΕΦΑΑ 2020-ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ

ΕΝΗΜΕΡΩΣΗ ΓΙΑ ΕΓΓΡΑΦΕΣ-ΑΝΑΝΕΩΣΗ ΕΓΓΡΑΦΩΝ

ΕΝΗΜΕΡΩΤΙΚΟ ΓΙΑ ΕΓΓΡΑΦΕΣ 2020-2021

Μια Νέα Αρχή στα Επαλ

Στα πλαίσια του προγράμματος Μια Νέα Αρχή στα Επαλ (ΜΝΑΕ) με συντονιστή υλοποίησης σχεδίων δράσης το κέντρο διάδοσης επιστημών και τεχνολογίας (NOESIS), το ΕΠΑΛ Αγιάς ανέλαβε την παραγωγή ετησίων ανθοκομικών, αρωματικών και λαχανοκομικών φυτών) στο θερμοκήπιο του σχολείου(υποδράση 1) καθώς επίσης και την εκμετάλλευση ήπιων μορφών ενέργειας (υποδράση 2).

• Η όλη δράση αποσκοπούσε εκτός από την εκπαίδευση των μαθητών
  • Στην επαύξηση του κύρους του σχολείου στην κοινωνία
  • Στη σύνδεση με την τοπική κοινωνία
  • Στη βελτίωση της ελκυστικότητας των ΕΠΑΛ
  • Στην ανάπτυξη της κοινωνικότητας και της καλλιέργειας επικοινωνίας των μαθητών
  • Στην ανάπτυξη της προσωπικότητας των μαθητών μέσα από τη δράση.

ΠΡΟΘΕΣΜΙΑ ΓΙΑ ΑΕΝ 2020

2020 06 18 Φ 251 76864 Α5 ΠΡΟΘΕΣΜΙΑ ΓΙΑ ΑΚΑΔΗΜΙΕΣ ΕΜΠΟΡΙΚΟΥ ΝΑΥΤΙΚΟΥ 2020

ΠΡΟΚΗΡΥΞΗ ΓΙΑ ΕΙΣΑΓΩΓΗ ΣΠΟΥΔΑΣΤΩΝ ΣΤΙΣ ΑΕΝ 2020 ΑΔΑ ΕΡΝΓ4653ΠΩ-ΦΥ0

ΑΝΑΚΟΙΝΩΣΗ

Για τους μαθητές του ΕΠΑΛ Αγιάς που θα λάβουν μέρος στις Πανελλαδικές Εξετάσεις Ιουνίου 2020 θα αναχωρεί λεωφορείο από το ΚΤΕΛ Αγιάς, στις 6:30 π.μ το πρωϊ, με προορισμό το εξεταστικό κέντρο Λάρισας (2ο ΕΠΑΛ Λάρισας).
Θα υπάρχει επίσης δυνατότητα επιστροφής με αναχώρηση, ώρα 12: 00, από το εξεταστικό κέντρο προς την Αγιά.
Η μετακίνηση θα γίνεται για όλες τις μέρες που οι μαθητές του ΕΠΑΛ Αγιάς θα πρέπει να μεταβούν στο εξεταστικό κέντρο.
Η μετακίνηση θα είναι ΔΩΡΕΑΝ

Οδηγίες-Ευχές προς τους υποψηφίους ενόψει Πανελλαδικών Εξετάσεων

Οι υποψήφιοι προσέρχεστε στο Εξεταστικό Κέντρο μέχρι τις 8:00 πμ έχοντας μαζί σας το ΔΕΛΤΙΟ ΕΞΕΤΑΖΟΜΕΝΟΥ και την ΑΣΤΥΝΟΜΙΚΗ ΤΑΥΤΟΤΗΤΑ

Δεν επιτρέπεται να έχετε μαζί σας βιβλία, τετράδια, σημειώσεις, διορθωτικό (blanco), υπολογιστικές μηχανές, ηλεκτρονικά μέσα μετάδοσης πληροφοριών (π.χ. κινητά τηλέφωνα, mp3 κτλ), άλλα αντικείμενα, εκτός από αυτά που επιτρέπει η ΚΕΕ, οτιδήποτε άλλο που θα πορούσε να δολιεύσει την διαδικασία της εξέτασης (γραμμένα χέρια κτλ.).

Επιτρέπεται να έχετε μαζί σας στυλό μπλε ή μαύρο, μολύβια, σβήστρα, νερό.(Καλό είναι να υπάρχει και εφεδρικό στυλό). Επίσης επιτρέπεται να έχετε μαζί σας κανόνα όταν εξετάζεστε σε μαθήματα που περιλαμβάνουν γραφικές παραστάσεις στην ύλη.

Ο Δ/ντης και το σύνολο των εκπαιδευτικών του σχολείου θεωρεί την επιτυχία σας δεδομένη με την προϋπόθεση ότι μένετε προσηλωμένοι στο στόχο και με πίστη ότι μια θέση σε σχολή της αρεσκείας σας είναι δικιά σας.

ΟΔΗΓΙΕΣ ΓΙΑ ΤΗΝ ΥΠΟΒΟΛΗ ΤΩΝ ΑΙΤΗΣΕΩΝ ΕΚΔΟΣΗΣ ΒΕΒΑΙΩΣΕΩΝ ΝΙΚΗΣ

ΟΔΗΓΙΕΣ ΕΚΔΟΣΗΣ ΒΕΒΑΙΩΣΕΩΝ ΝΙΚΗΣ 2020 ΑΙΤΗΣΗ_ΒΕΒΑΙΩΣΗΣ_ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΑΣ__ΠΑΓΚΟΣΜΙΑΣ_ΣΧΟΛΙΚΗΣ_ΝΙΚΗΣ_Υ.ΠΑΙ.Θ. ΑΙΤΗΣΗ_ΠΡΟΣ_ΓΓΑ_ΓΙΑ_ΕΓΓΡΑΦΗ_ΣΤΟΝ_ΕΙΔΙΚΟ_ΠΙΝΑΚΑ_ΔΙΑΚΡΙΘΕΝΤΩΝ_ΑΘΛΗΤΩΝ