Αρχική » 2020 » Αύγουστος

281_3140152_ΕΠΑΛ ΓΙΑ ΑΝΑΡΤΗΣΗ

281_3140152_ΕΠΑΛ10_2019 ΓΙΑ ΑΝΑΡΤΗΣΗ

Αποτελέσματα Πανελλαδικών εξετάσεων 2020

Ο διευθυντής και ο σύλλογος διδασκόντων του 1ου ΕΠΑΛ ΑΓΙΑΣ συγχαίρει τους μαθητές και τις μαθήτριες του σχολείου, για την εισαγωγή τους στις πανεπιστημιακές σχολές της χώρας μας και τους εύχεται καλές σπουδές. Η επιτυχία των μαθητών κινήθηκε και φέτος σε υψηλά επίπεδα και αυτό μας κάνει υπερήφανους και μας δεσμεύει να συνεχίσουμε το εκπαιδευτικό μας έργο με μεγαλύτερη διάθεση και αισιοδοξία. Για τους μαθητές που επέλεξαν να μην συμμετάσχουν στις εξετάσεις ή δεν πέτυχαν την είσοδό τους σε κάποια σχολή, σημειώνουμε ότι οι πανελλαδικές εξετάσεις αποτελούν το όχημα που οδηγεί στην επαγγελματική αποκατάσταση μέσω της εξειδίκευσης-διεύρυνσης της γνώσης και του πνεύματος. Ας γνωρίζουν όμως ότι θα υπάρξουν και άλλα δρομολόγια προς αυτή την κατεύθυνση κατά τη διάρκεια της ζωής τους, αρκεί να περιμένουν στο σταθμό και να μην φύγουν.

ΕΥΧΑΡΙΣΤΗΡΙΑ ΕΠΙΣΤΟΛΗ

Το ΕΠΑΛ ΑΓΙΑΣ ευχαριστεί θερμά το ΚΕΝΤΡΟ ΕΛΓΟ ΔΗΜΗΤΡΑ ΛΑΡΙΣΑΣ και ιδιαίτερα τον κο Μπάσδρα Γεώργιο για την άψογη συνεργασία και συνέπεια που επέδειξε κατά τη διάρκεια εκπαίδευσης νέων αγροτών στις κτιριακές μας εγκαταστάσεις κατά την τρέχουσα σχολική χρονιά.Το σχολείο μας είχε και έχει ανοιχτές τις πόρτες στην τυπική και άτυπη επαγγελματική εκπαίδευση ανηλίκων και ενηλίκων μαθητών και εκπαιδευομένων.Στηρίζει με κάθε πρόσφορο τρόπο την δια βίου μάθηση και εκπαίδευση με ταυτόχρονη στήριξη στους επαγγελματικούς κλάδους της τοπικής και εθνικής μας οικονομίας ως προϋπόθεση ανάπτυξής τους.

Ν.Γ. Σταφύλης