Αρχική » 2020 » Σεπτέμβριος

Αρχείο μηνός Σεπτέμβριος 2020

ΕΝΗΜΕΡΩΣΗ

Σας ενημερώνουμε ότι με το υπ αριθμ 3894/Υ2/24-09-2020 έγγραφο του ΥΠΑΙΘ εγκρίθηκε για το τρέχον σχολικό έτος 2020-2021 η λειτουργία της Β΄τάξης του τομέα ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΚΗΣ του σχολείου μας.

Ο Δ/ντης

Ν. Σταφύλης

Ενημερωτικό προς τους γονείς για την ΚΑΤΑΛΗΨΗ

Ευπαθείς ομάδες μαθητών λόγω covid-19

Η σύγχρονη εξ αποστάσεως εκπαίδευση παρέχεται: (α) Στους μαθητές/τριες τμημάτων σχολικών μονάδων ή ολόκληρων σχολικών μονάδων που τελούν σε καθεστώς προσωρινής αναστολής ή απαγόρευσης λειτουργίας, ως μέτρο για την αντιμετώπιση του κορωνοϊού COVID-19 και για όσο χρονικό διάστημα παραμένουν σε αυτό το καθεστώς. (περισσότερα…)

Μεταλυκειακό Έτος ? Τάξη ΜΕνημερωτικό σημείωμα για Ιδιώτες Εργοδότες _ Περιόδου 2020 – 2021

ΕΝΗΜΕΡΩΤΙΚΟ_ΣΗΜΕΙΩΜΑ_ΓΙΑ_ΙΔΙΩΤΕΣ_ΠΕΡΙΟΔΟΥ_2020___2021

ΑΝΑΚΟΙΝΩΣΗ προς μαθητές, γονείς και κηδεμόνες

Ο Αγιασμός για τη νέα σχολική χρονιά θα πραγματοποιηθεί τη Δευτέρα 14 Σεπτεμβρίου 2020 και ώρα 10:30 π.μ Οι μαθητές/τριες θα προσέλθουν στο σχολείο από τις 8:15 μ.μ προκειμένου να παραλάβουν τα βιβλία σε σακούλες και το πρόγραμμα της εβδομάδας.Τα δρομολόγια των λεωφορείων για την μετακίνηση από τα χωριά θα γίνουν τις ώρες που πραγματοποιούνταν και την προηγούμενη σχολική χρονιά. Επίσης όλοι οι μαθητές κατά την είσοδό τους στο σχολείο θα φορούν υποχρεωτικά μάσκα.

ΚΑΛΗ ΣΧΟΛΙΚΗ ΧΡΟΝΙΑ

Εκ της Δ/νσεως

ΕΝΗΜΈΡΩΣΗ

Σύμφωνα με ανακοίνωση του υπουργείου Παιδείας, από τις 05 Σεπτεμβρίου 2020 και ώρα 09.00 έως και τις 09 Σεπτεμβρίου 2020 και ώρα 23.59, η ηλεκτρονική πλατφόρμα e-eggrafes θα είναι σε λειτουργία προκειμένου να υποβληθούν κατ? εξαίρεση συμπληρωματικές Ηλεκτρονικές Αιτήσεις εγγραφής-ανανέωσης εγγραφής για ΓΕ.Λ ? ΕΠΑ.Λ από τους γονείς-κηδεμόνες των ανήλικων μαθητών/τριών ή από τους/τις ίδιους/ες, εφόσον είναι ενήλικοι/ες.

Οι παραπάνω Ηλεκτρονικές Αιτήσεις υποβάλλονται για λειτουργούντα τμήματα.

Εκ της δ/νσεως