Εγγραφή του ΕΠΑΛ Αγιάς στο μητρώο εθελοντών του Δήμου Αγιάς

Την Δευτέρα 15 Απριλίου 2024 μαθητές του ΕΠΑΛ Αγιάς επισκέφτηκαν το Δημαρχείο της Αγιάς όπου και συνάντησαν την Αντιδήμαρχο Παιδείας, Αθλητισμού, Νεολαίας, Εθελοντισμού και Πολιτισμού κα. Ποτούλα Γεωργία με σκοπό την ένταξη του σχολείου μας στο μητρώο εθελοντών του Δήμου Αγιάς. Οι μαθητές είχαν την ευκαιρία να συζητήσουν με την κα. Ποτούλα, να ενημερωθούν για τις εθελοντικές δράσεις του δήμου και τη σημασία της προσφοράς στην κοινότητα. Επίσης, ενημέρωσαν την αντιδήμαρχο για τις δράσεις που άμεσα σκοπεύουν να υλοποιήσουν σαν ομάδα και η αντιδήμαρχος από την πλευρά της δεσμεύτηκε με χαρά να υποστηρίξει τους μαθητές σε ότι χρειαστεί. Αναδείχτηκε από την συζήτηση η σημασία της συνεργασίας του σχολείου με τις τοπικές αρχές και την τοπική κοινωνία και σε ένα όμορφο κλίμα ολοκληρώθηκε η συνάντηση αυτή. Τους μαθητές συνόδευε η εκπαιδευτικός του σχολείου μας κα. Σακελλαρίου Ανδρονίκη.

No comment yet, add your voice below!

Add a Comment