Απόφαση λειτουργίας τμήματος Τεχνικός Φυτικής Παραγωγής στο μεταλυκειακό έτος τάξη Μαθητείας 2022-2023 του ΕΠΑΛ Αγιάς

Η λειτουργία του τμήματος ειδικότητας Τεχνικός Φυτικής Παραγωγής του «Μεταλυκειακού έτους – Τάξης μαθητείας» στο ΕΠΑΛ Αγιάς εγκρίθηκε από την Περιφερειακή Διεύθυνση Εκπαίδευσης Θεσσαλίας, καθώς α) υπάρχουν διαθέσιμοι εκπαιδευτικοί ειδικοτήτων στους οποίους θα ανατεθούν τα εργαστηριακά μαθήματα της ειδικότητας, β) υπάρχει η απαιτούμενη εργαστηριακή υποδομή, γ) έχουν εξασφαλιστεί θέσεις μαθητείας και δ) έχει υποβληθεί ο απαιτούμενος αριθμός αιτήσεων εγγραφής στο «Μεταλυκειακό έτος-Τάξη Μαθητείας».

Σημειώνεται ότι το ΕΠΑΛ Αγιάς έχει εξασφαλίσει σε συνεργασία με τον Δήμος Αγιάς, τον οποίο και ευχαριστούμε, έξι θέσεις Μαθητείας της ειδικότητας Τεχνικός Φυτικής Παραγωγής, τέσσερις θέσεις Μαθητείας της ειδικότητας Τεχνικός Ηλελτρολογικών Συστημάτων, Εγκαταστάσεων και Δικτύων, μία θέση Μαθητείας της ειδικότητας Τεχνικός Εφαρμογών Πληροφορικής και μία θέση Μαθητείας της ειδικότητας Υπάλληλος Τουριστικών Επιχειρήσεων.

Πολλές ευχές για μια καλή και δημιουργική χρονιά στους μαθητευόμενους.

No comment yet, add your voice below!

Add a Comment