Ενημέρωση της Γ’ Γυμνασίου για το ΕΠΑΛ Αγιάς

Την Δευτέρα 5 Μαρτίου 2024 πραγματοποιήθηκε ενημερωτική παρουσίαση στους μαθητές της Γ’ Γυμνασίου Αγιάς για την λειτουργία του ΕΠΑΛ Αγιάς. Οι μαθητές είχαν την ευκαιρία να γνωρίσουν τις ειδικότητες που λειτουργούν στο σχολείο μας αλλά και τις επιλογές και τα πλεονεκτήματα που έχει κανείς όταν φοιτά στο ΕΠΑΛ. Ενημερώθηκαν για την απόκτηση πτυχίου παράλληλα με την απόκτηση απολυτηρίου, την επιλογή να συνεχίσουν τις σπουδές τους σε κάποιο ΑΕΙ ή σε στρατιωτικές, αστυνομικές και σχολές πυροσβεστικής και την επιλογή να συνεχίσουν στο μεταλυκειακό έτος.

Η ενημέρωση πραγματοποιήθηκε από τους εκπαιδευτικούς του σχολείου μας κ.Δαχτάρη Ιωάννη και την κ.Σακελλαρίου Ανδρονίκη.

Ευχαριστούμε την διέυθυνση και τους εκπαιδευτικούς του Γυμνασίου Αγιάς για την φιλοξενία και τους μαθητές για το ενδιαφέρον με το οποίο παρακολούθησαν την ενημέρωση θέτωντας πολλές και ενδιαφέρουσες ερωτήσεις.

No comment yet, add your voice below!

Add a Comment